ESTER KRÁĽOVÁ ORIGINÁLNE OBRAZY

UMUČENIE

ikona obraz umučenieK tomuto obrazu som vybrala pieseň z Evanjelického spevníka, ktorá najviac… Čítaj celú stránku.


PETR MUK – DÁVNA PYRAMÍDA

ikona obraz Petr Muk dávna pyramídaObraz dávna pyramída vznikol na základe podkladu skupiny oceán dávna zem a pyramída snov. Čítaj celú stránku.


DEPECHE MODE – PLAYING THE ANGEL

ikona obraz depeche mode playing the angelPre nezasvätených playing the angel je názov, ktorý použila hudobná kapela Depeche Mode pre svoj album. Čítaj celú stránku.


ATÓMOVÉ SRDCE MATKY

ikona obraz atomové srdce matkyObraz je hrou štetca a fantázie. Abstrakcia z niečoho vychádza, keď už nie z materiálneho, tak z duchovného pohľadu autorky. Čítaj celú stránku.


RUŽA A ORIGAMI MOTÝĽ

ikona obraz ruža a origami motýľČervená ruža s motýľom je zaujímavá tým, že ruža je namaľovaná na sololite, ale motýľ je vyrobený z papiera technikou origami. Čítaj celú stránku.


ŽENSKÉ PRSNÍKY

ikona ženské prsníkyMaľba je symbolom nahej ženy. Stvárnená tvár má akoby vlasy z kopcov. Palma ako symbol leta a tropických oblastí. Čítaj celú stránku.


VAN GOGH HVIEZDNA OBLOHA MOJIMI OČAMI

ikona van gogh hviezdna obloha mojími očamiHviezdnu oblohu od Vincenta Van Gogha som si prispôsobila farebne aj štýlovo. Obraz je len časťou z originálnej maľby. Čítaj celú stránku.


EVANJELICKÝ KOSTOL V KRPEĽANOCH

ikona obraz evanjelický kostol v krpeľanochKostol v rodnej dedinke autorky, ktorý bol prestavaný z budovy školy, kde autorka navštevovala školskú družinu a aj prvý… Čítaj celú stránku.


MODRO ČERVENÁ ABSTRAKCIA

ikona obraz modro červená abstrakciaTáto abstrakcia vznikla náhodným pocitovým súzvukom farieb, akoby len tak namaľovaným, bez rozmýšľania. Čítaj celú stránku.


EVA V RAJI

ikona obraz eva v rajiEva v raji pripomínajúca krivky ženských vnád, ale aj hudobný nástroj ako je gitara, či husle. Čítaj celú stránku.


FARAÓN

ikona obraz faraónFaraón bol titul používaný pre vládcu Egypta v hebrejskom a neskôr v gréckom prostredí. Čítaj celú stránku.


FARAÓNKA

ikona obraz faraónkaV histórii sa žena faraónka neuvádza. Je to fantázia autorky. Na znak ženskosti dala svojej vymyslenej faraónke… Čítaj celú stránku.


JEDNOROŽEC

ikona obraz jednorožecJednorožec je dnes už vyhynutý druh. Číňania jednorožca opísali ako veľkého jeleňa s hrivou, jedným rohom… Čítaj celú stránku.


KATOLÍCKY KOSTOL V MARTINE

ikona obraz katolícky kostol v MartineV stredoveku sa mesto Martin pomaly rozrastalo a pretože nebolo oprávnené, stávalo sa korisťou útočníkov. Čítaj celú stránku.


LIENKA BODKOVANÁ

ikona obraz lienka bodkovanáObraz lienka bodkovaná je obrázok do detskej izby. Je to detsky stvárnená lienka na slnečnici. Čítaj celú stránku.


ROZBÚRENÉ MORE

ikona obraz rozbúrené moreObraz rozbúrené more má tajuplný zmysel. Opustená loďka na mori je vystavená napospas búrlivým vlnám. Čítaj celú stránku.


SECO

ikona obraz secoKaždá budova dýcha a žije. Potulkami Martinom som uvidela túto nenápadnú, ružovú budovu. Čítaj celú stránku.


SLOVENSKÁ NÁRODNÁ KNIŽNICA

ikona obraz slovenská národná knižnicaSlovenská národná knižnica v Martine (SNK) je najstaršia, najväčšia a najvýznamnejšia národná a vedecká knižnica na Slovensku. Čítaj celú stránku.


STROM ŽIVOTA

ikona obraz strom životaPán Boh stvoril muža a bolo to dobré. Pán Boh stvoril ženu a tá sa domaľuje. Ale teraz vážne. Podľa knihy Genezis boli… Čítaj celú stránku.


ZÁTIŠIE

ikona obraz zátišieNajstaršie známe zátišia pochádzajú z nástenných malieb v Pompejách a Herkulaneu, neskôr sa tiež objavovali… Čítaj celú stránku.


DEPECHE MODE

ikona obraz depeche modeDepeche Mode, skupina, ktorá sa preslávila už pri zrode. Namaľovať obrazy skupiny Depeche Mode ma inšpiroval… Čítaj celú stránku.