ESTER KRÁĽOVÁ MOJE OBRAZY A KÓPIE PICASSO

VESMÍR ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz vesmirPre podklad pre túto abstrakciu vesmíru maliarka znázornila v strede Slnko, ktoré nie je okrúhle ako počin rozpínania a sťahovania vesmíru. Čítaj celú stránku.

JAR ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz jarFarebnosť obrazu Jar a tri farebné kruhy pripomínajúce bicykel, či kolesá áut. Čítaj celú stránku.

JESEŇ ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz jesenTypické farby jesenného, padajúceho lístia a trocha čiernej, keďže sa hovorí pri ľudskej starobe ako pri jeseni života. Čítaj celú stránku.

OBLOHA ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz oblohaRozmanité farby oblohy a ich rôznorodosť sa ukrýva v obraze s názvom obloha. Tmavomodrá, svetlomodrá, ružová, či oranžová. Čítaj celú stránku.

SLNKO ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz slnkoSlnko ako zdroj všetkého živého na tejto planéte. Aj malé deti vedia, že bez slnka by nebol život na zemi. Čítaj celú stránku.

AUTOPORTRÉT ESTER KRÁĽOVÁ

ikona obraz autoportretAutorka maľby seba vidí a vníma ako zasnenú ženu hľadiacu vľavo a upierajúci pohľad, ktorý je zasnený venuje záhrade s červenými ružami. Čítaj celú stránku.

JAPONSKÝ KINKAKU JI ZLATÝ PAVILON

obraz japonsko kyoto kinkaku ji zlaty pavilonJaponská architektúra a príroda s trochou fantázie sa odzrkadľuje na obraze pomenovanom Japonsko. Čítaj celú stránku.

ELEKTRÁREŇ V KRPEĽANOCH ESTER KRÁĽOVÁ

obraz elektrareň v KrpeľanochSpomienky na detstvo a dospievanie. Popri tejto hydroelektrárni maliarka prešla niekoľko stovák krát a vracia sa tam znova. Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO DORA MAAR HLAVA ŽENY

obraz Pablo Picasso dora maar hlava ženyMúza Pabla Picassa bola maliarka a fotografka Dora Maar. Picassovo dielo malo druhú najvyššiu cenu, keď sa v máji 2006 predával. Obraz na plátne.Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO BUSTA ŽENY S KLOBÚKOM DORA

obraz Pablo Picasso busta ženy s klobúkom DoraObraz Busta Žena s klobúkom zobrazuje Doru vo svete poznačenom utrpenia a strachu. Na tomto obraze sa Pablo Picasso zameriava. Obraz na plátne.Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO SEDIACA ŽENA S NÁRAMKOVÝMI HODINKAMI

obraz Pablo Picasso sediaca žena s náramkovými hodinkamiŽena s klobúkom sedí v kresle a na ľavej ruke má náramkové hodinky. Má nalakované nechty, blond vlasy a vyzerá akoby rozmýšľala. Obraz na plátne.Čítaj celú stránku.

SMUTNÝ AKT MALIARKA ALENA JUREČKOVÁ

Smutný aktNa obraze je znázornená smutná deva. Úryvok z básne „Ticho“: „Počuješ kvapky dažďa? Pýtam sa v myšlienke.Čítaj celú stránku.

KVETY VO VÁZE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz kvety vo vázePoľné kvety vo váze s fialovým pozadím, pripomínajúci maliarke detskú izbu, v ktorej boli steny vymaľované na fialovo. Čítaj celú stránku.

HORIACA RUŽA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz horiaca ružaRuža, kvet ktorý miluje takmer každá z nás. A prečo horiaca? Niekedy vzťah alebo manželstvo nezachráni ani sto ruží. Čítaj celú stránku.

EGYPT PRE OCEÁN ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Egypt pre oceánČeská hudobná skupina Oceán sa objavila na populárnej scéne ako zázrak z nebies v roku 1985 a Petr Muk. Čítaj celú stránku.

SEDMOKRÁSKA OBYČAJNÁ ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz sedmokráska obyčajnáPastózna maľba. Sedmokráska obyčajná, bellis perennis má žlté kvety , niekedy bývajú ružové alebo purpurové. Čítaj celú stránku.

ČERVENÁ RUŽA MALÉHO PRINCA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz červená ruža malého princaObraz je inšpirovaný knihou Malý princ od Antoine de Saint-Exupéry. Hlavnou postavou je malý princ so žltými vlasmi. Čítaj celú stránku.

ZVONČEK HRUBOKOREŇOVÝ ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz zvonček hrubokoreňovýPastózna maľba. Zvonček hrubokoreňový, po latinsky campunala serrata. V detstve a v dospievaní sa autorka ventilovala dlhými. Čítaj celú stránku.

DÚŠOK ZDRAVIA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz dúšok zdraviaKurzy výtvarnej sme mali v lete v čajovni dúšok zdravia, kde nám všetkým bolo veľmi príjemne. Čítaj celú stránku.

EVANJELICKÝ KOSTOL V TURANOCH ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz evanjelický kostol v TuranochV evanjelickom kostole v Turanoch som bola ako bábätko pokrstená a aj ako dospievajúca žena konfirmovaná. Čítaj celú stránku.

PADAJÚCE LÍSTIE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz padajúce lístieStrom akoby smeroval pohľad od koreňa, farebne pridaná fantázia obrazu dodáva hrajúcu príchuť s hnedými padajúcimi listami. Čítaj celú stránku.

MARTINSKÁ UNIVERZITNÁ NEMOCNICA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Martinská univerzitná nemocnicaV nemocniciach všeobecne ľuďom zachraňujú životy, či už sa jedná o fyzické alebo o psychické zdravie. Čítaj celú stránku.

LÚKA PLNÁ KVETOV ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz lúka plná kvetovTrošku experimentu na obraze lúka plná kvetov. Kvety všeobecne vyvolávajú dobrú náladu, dobrý pocit, peknú vôňu. Čítaj celú stránku.

EVANJELICKÝ KOSTOL V MARTINE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz evanjelický kostol v MartinePrečo je obloha zelená a tráva modrá? Skúste sa zamyslieť. Evanjelický kostol v Martine tak isto ako evanjelický kostol v Turanoch. Čítaj celú stránku.

MICHAEL JACKSON ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Michael JacksonČlovek za ktorým je ľúto každému z nás. Pracovný názov obrazu Michael Jackson je Michael Jackson vo svetle reflektorov. Čítaj celú stránku.