ESTER KRÁĽOVÁ MOJE OBRAZY A REPRODUKCIE PICASSO

PABLO PICASSO JACQUELINE SO ZALOŽENÝMA RUKAMA

jacqueline-so-zalozenymi-rukami-ico Picassove Reprodukcie, Olej na plátne 50×61 cm. Pablo Picasso namaľoval obrazy v počte viac ako 6000 kusov. Pablo Picaso namaľoval obraz svojej poslednej životnej družky Jacqueline Roquovej. Na tomto obraze Pabla Picassa je stvárnená plačúca žena… Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO PORTRÉT MARIE THÉRESE WALTEROVEJ

portret-marie-therese-walterovej-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne 33×46 cm. Pablo Picasso namaľoval obraz portrét Marie-Thérese Walterovej s detailami jej odevu, farebnými variáciami s nádychom harmónie a pokoja… Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO KRAJINA V JUAN LES PINS

krajina-v-juan-les-pins-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne 30×40 cm. Atypicky farebne stvárnené domčeky v prírode so stromami a slnkom nad mestečkom na Riviére, kde spolu s manželkou Olgou trávili dovolenku. Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO UKRIŽOVANIE

ukrizovanie-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne, 30×40 cm. Pablo Picasso, maliar, sochár a básnik, mal svojský pohľad na náboženstvo a svojím pohľadom vyjadril utrpenie Ježiša Krista na kríži. Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO VEĽKÝ AKT V ČERVENOM KRESLE

velky-akt-v-cervenom-kresle-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne, 46×33 cm. Picassove reprodukcie olej na plátne v podaní maliarky Ester Kráľovej z Martina. Stvárnenie nahej ženy na červenom kresle pripomína hanbu a nepekné tvary a krivky ženskej krásy. Picassov otec stal… Čítaj celú stránku.

PICASSO ODDYCHUJÚCA ŽENA A MUŽ HRAJÚCI NA GITARE

oddychujuca-zena-a-muz-hrajuci-na-gitare-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne 27×41 cm. Muž hrajúci na gitaru svojej láske, ktorá odpočíva na trávniku nahá v podaní Pabla Picassa. Dym z cigarety, ktorý na neho vydýchli… Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO KRAJINA S DVOMI POSTAVAMI

krajina-s-dvomi-postavami-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne 41×33 cm. Dva stromy stvárňujúce dve postavy zobrazil Pablo Picasso a ich spojenie vyjadril koreňmi stromov a nie korunami… Čítaj celú stránku.

PABLO PICASSO UPRAVUJÚCE SA ŽENY

upravujuce-sa-zeny-icoPicassove Reprodukcie, Olej na plátne 46×33 cm. Dve nahé ženy, z ktorých jedna sedí na toalete a češe si vlasy, pokým druhá sa rukami drží v oblasti rozkroku, akoby naznačovala, že sa hanbí alebo má nutnú… Čítaj celý článok.

PABLO PICASSO ODDYCHUJÚCI AKT

oddychujuci-akt-ico Picassove Reprodukcie, Olej na plátne 41×33 cm. Brčkavá blondínka Marie-Thérese Walterová leží nahá v miestnosti a za oknom svieti slnko. Pablo Picasso ju rád maľoval pre jej krásne a zmyselné… Čítaj celý článok.

PABLO PICASSO ČÍTAJÚCA ŽENA

citajuca-zena-ico Reprodukcia olej na plátne 41×33 cm. Spracovanie obrazu je výnimočné. Hrubé plátno dodáva obrazu mohutné a hutné rysy. Picassove reprodukcie sú výborným doplnkom do bytu ale aj do kancelárie či spoločenských priestorov… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT č. 1

akt-1-ico Akt, z latinského „actus“ znamená aj pohyb. V maliarstve znamená držanie tela. Ženské alebo mužské nahé telo znamená erotickú spojitosť. S touto spojitosťou sa prikláňa k láske. Niekto vidí aj vzťah estetický… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT č. 2

akt-2-icoAutori ženských aktov môžu ako predlohu používať svoje vlastné manželky, alebo milenky. Ak je autorkou žena… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT č. 3

akt-3-icoPrečo nahá modrá žena? Obraz bol ovplyvnený filmom Avatar. Žena je darkyňou života, darkyňou rozkoše… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT č. 4

akt-4-icoNahá ženská postava odzadu je pre mnohých mužov obľúbená, najmä hľadia na zadok. Niektorý obdivujú vyšportovaný zadok, iný objemné zadnice. Už starí Gréci oceňovali ladné obrysy zadku. Dámy ľahších mravov hľadali a zvádzali svojich zákazníkov odhaľovaním chrbta… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ ŠÚTOVSKÝ VODOPÁD

sutovsky-vodopad-icoObraz Šútovský vodopád je maľovaný krátkymi ťahmi štetca a vodopád je tieňovaný bielo-sivo-modrou farbou. Stromy v pozadí sú oranžovo-zelené, je to pohľad na jeseň. Vodopád akoby nepokračoval, je to spôsobené priezračnou vodou, vidno kamene na dne a takto som to cítila a namaľovala som svojim pohľadom… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ ANJELSKÉ TRÚBY

anjelské-trúby-icoAnjelské trúby, slovenský názov durman sú bohato kvitnúce rastliny. Kvety sú ovisnuté a pripomínajú hudobný nástroj. Môžu mať bielu, krémovú, žltú, lososovú a aj bronzovú farbu… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ HELLOVEENSKA MASKA

helloweenska-tvar-ico Helloweenska maska je obraz 96×67 cm namaľovaný na sololitovej doske… Čítaj celý článok.

ESTER KRÁĽOVÁ KOMPOZíCIA TVÁRE Z KVETOV

kompozicia-tvare-z-kvetov-icoTento obraz som maľovala ako kvety, stonky kvetov, listy a motýľa. Zblízka vidno len kvety a motýľa. Pri pohľade z diaľky je na obraze rozpoznateľná ženská tvár. Obočie tvorí list… Čítaj celý článok.