O MNE OBRAZY OLEJOVÝMI FARBAMI A KNIHY PEROM

Ja Alena Jurečková som v pondelok ráno 3. Júla 1978 prvý krát otvorila oči v Martinskej pôrodnici, Slovenská Republika a odvtedy ich otváram každé ráno. Z jednej malej obce som sa presťahovala do väčšej obce.

Po základnej škole, ktorú som ukončila s vyznamenaním moje kroky viedli na Strednú Priemyselnú Školu v meste Martin, odbor technicko – informatívne služby. V študentských rokoch som sa venovala písaniu do okresného týždenníka Život Turca, v terajšej dobe regionálny týždenník premenovaný na MY a školského časopisu Fero Priemyslovák. Ako študentka som pracovala v štúdiu pre Rádio Rebeca v meste Martin, kde som moderovala reláciu Stred pre mojich vrstovníkov každú stredu. Popri štúdiu som zápasila v súťažiach kumite karate. Pravidelne som chodila na koncerty českej kapely Oceán a projektu Shalom, v ktorých spieval front man Petr Muk. Moje prvé zamestnanie som vykonávala v ekonomickom úseku akciovej spoločnosti Martimex – Omega.

Stále ma však lákala predstava študentského života a po úspešnom zvládnutí prijímacich skúšok som nastúpila na Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, odbor Slovenský Jazyk a Literatúra a Etika. V tejto dobe som čítala knihy od svetových filozofov ako F. Nietzsche, A. Schopenhauer, A. Augustinus, K. Marx, ktorý ovplyvnili môj nasledujúci umelecký vývoj.

alena-jureckova-o-mne

Toto krásne obdobie mladosti som aktívne navštevovala alternatívne filmy v kine Strojár v meste Martin a začala som sa pohrávať s maľbami a písaním, písal sa rok 1999. Od tohto roku aktívne maľujem a píšem prózu a poéziu. Aktívne som chodila na stretnutia, ktoré organizoval Fan Klub Shalom ako aj na koncerty českého sólo speváka Petr Muk na území Česka a Slovenska.

Po dvoch semestroch, keď som si uvedomila, že nie som stvorená byť učiteľkou som odišla do Holandka, konkrétne do Amsterdamu, kde som si užívala bohémsky život mladého, nádejného umelca. Následne som vycestovala do Londýna, kde som navštevovala školu Hampstead school of English a študovala som kultúru daždivého a chladného Anglicka.

Štúdium som ukončila zo zdravotných dôvodov a od roku 2003 som na invalidnom dôchodku. Vrátila som sa na Slovensko, do rodného mesta a žijem v Martine, kde sa venujem prevažne olejomaľbe na papier, plátno, sololit, na všetko na čo sa dá maľovať olejovými farbami. Výtvarnícku tvorbu artfans ovplyvnili: P. Picasso, C. Monet a Vincent Van Gogh. Venujem sa písanému slovu. Píšem básne, úvahy, poviedky, slová, ktoré ma napadnú pre vás všetkých čitateľov kníh. Pre vás, ktorí máte radi mesiac marec, mesiac knihy mám vytvorené pc knihy, ktoré sa čítajú na počítači. Spoznáte ma ako spisovateľku pod umeleckým názvom Ráchel Navrátilová alebo podľa web stránok s názvom artfans, ako maliarku pod umeleckým menom Ester Kráľová pod ktorým tvorím už dlhšiu dobu. Mojim vzorom životného štýlu pre jeho hlbokú myšlienku materiálnych hodnôt je Diogenes zo Sinope, ktorý spával v sude.

Na stránkach artfans nájdete kópie obrazov na tému Pablo Picasso. Obrazy sú maľované olejovými farbami na plátno dobrej kvality. Obrazy sú totožné s obrazmi maliara kubizmu, s vlastným cítením autorky. Veľkosť týchto maliarskych diel nie je rovnaká alebo totožná s originálnymi dielami spoluzakladateľa kubizmu. Na stránkach artfans nájdete aj moju vlastnú tvorbu, napríklad akty a iné umelecké diela. Ďalej na týchto stránkach nájdete pc knihy vo formáte pdf, ktoré si jednoducho môžete prečítať na vašom počítači, s heslom chránime prírodu, chránime stromy, chránime naše životné prostredie. Vlastný citát: „Už to lepšie nebude. Lebo lepšie to už bolo.“